The home - Tirane

Publikuar nga 2017-06-21 13:10:57 from Shqipëria 167

Detajet e reklamës

The Home, e vendosur ne nje lagje te qete kjo “shtepi” e pica-ve eshte me te vertete ideale ne qofte se ju deshironi te shijoni nje pice te stilit italian. Restoranti eshte i dekoruar me shume elegance me nje pikture murale te madhe qe sjell brenda shtepise peizazhin malor.
Restoranti ofron nje shumellojshmeri te gjere te shijeve dhe llojeve te pica-ve, te cilat ju mund t’i shijoni ne ambientet e brendshme ose te jashtme per te perfituar nga ditet e ngrohta.
Restoranti me nje arkitekture modeste te shtepive perdhese, eshte i rrethuar nga pemet, bimet dhe lulet. Ne menyre qe te shijoni sa me rehatshem ashtu si u ka hije gatimeve tradicionale shqiptare dhe mesdhetare restoranti ofron nje vend te fresket prane rruges nen hijen e pemeve te medha.

The Home, nuk ka lidhje me vajin e ullirit, gjetht e barit, domatet e thara ne diell dhe ullinje e zinj. Perkundrazi, ne kemi qene te zene ne zbulimin e ushqimeve me te mira te rajoneve te Shqiperise dhe sjelljen e tyre prane klienteve tane. Pothuajse ne te njejten menyre, ne vazhdojme te kerkojme burime te reja frumezimi ne Tirane dhe ne pjesen tjeter te qyteteve te Shqiperise per te siguruar burimet me te besueshme te produkteve me cilesi me te mire. Kjo kerkon perfshirjen e ingredienteve te kushtueshem, por gjithashtu dhe te ingredienteve me te lire dhe modest si dritherave dhe barishteve, qe ju do te shijoni tek ne me nje permbatje te re dhe te paprovuar.

Mbi te gjitha, ne duam te jemi gjitheperfshires ne gjithshka qe bejme. Ne i kushtojme vemendje te vecante cilesive te trashegimise tone ne gatim, por ne gjithashtu synojme te krijome dicka krejt te re. Ne duam te eksplorojme potencialin e qumeshtit dhe kremit ne guzhinen moderne dhe te zhvillojme shije te reja te njohura boterisht dhe me pak te njohura te kokrrave te drithit. Ne kerkojme neper fshatra per kokrra dhe ereza te cilat te tjere per te cilet te tjeret as nuk do merrnin mundimin dhe punojme me ushqime qe nuk jane pjese e ndonje sistemi te formalizuar kultivimi dhe si pasoje nuk mund te merren nepermjet kanaleve te zakonshme te furnizimit.

Kujdes, oraret e hapjes se restorantit ndryshojne ne funksion te diteve te javes!

Orari: E hene - E merkure 17:00 - 23:00, E enjte - E shtune 12:00 - 23:00, E diele 11:00 - 17:00
Adresa: Rr. Grigor Heba
Tel: +355 67 2071989

  • Pagesa: 0

  • Kategoria: Bar Dhe Restorante

  • Qyteti: Tirane

  • Adresa:

  • Lexime: 1242 here

Reklamë

h-tech.al

Reklamo tani ne unekerkoj.al Dergo Mail

Kërko

Kontakt